ProSucces

Объявление

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » ProSucces » Viitorul. Ce vreau sa devin » Politica?


Politica?

Сообщений 1 страница 4 из 4

1

Cineva din Gimnaziu va pleca la Politica?.... se va gasi cineva presidinte oare....

0

2

Eu personal nu suport politica

0

3

....shi nu numa tu dak ceva.....! :bye: cred k o sa va ridetzi dar eu in unele momente vreau sa fiu actoritza!:D

0

4

O actiune a presedintelui nostru :Ma intorceam de la Bucuresti pe data de 12.10.2007 dupa ce am fost sa obtin viza shengen (sofer TIR). Ajungind la vama (Albita) am auzit vorbe intre oameni cum ca ar fi o delegatie din Romania care trebuia sa intre in Moldova si nu au fost lasati de vamesii moldoveni. Ajungind in vama Moldovei (Leuseni) l-am vazut pe primarul Chisinaului discutind ceva cu granicerii moldoveni. Ma gindeam ca el venea din Romania dintr-o vizita de lucru si vazind ce coada e la vama a hotarit sa intrebe de ce se intinde procesul de trecere a frontierii. Ajungind acasa, aflu ca delegatia care venea in Moldova si nu i s-a permis intrarea, e delegatia invitata de d. Chirtoaca pentru ziua orasului. D. primar a amenajat  bine orasul pentru hramul Chisinaului si pentru invitatii de onaoare care se asteptau. Daca ati observat in centru sint puse Tricolorul, Drapelul Chisinaului si cel al UE, cum Voronin nu poate interveni in actiunile primariei capitalei, el a hotarit sa faca un "bine" si a dat ordin sa nu fie lasata delegatia romana sa treaca in Moldova.
Am lipsit 2 zile si ce mai noutate. Cu asa presedinte nu vedem noi dezvoltare in tara asta. Nu zic sa intram in UE, zic de bunele relatii cu veciinii care ne ajuta mult. Voronin are relatii bune numai cu cei care ii convine dumnealui si lui Voroniin junior, desteptu ista care promitea paine ieftina si carnat ieftin nu se gindeste de loc la oamenii de rind. Si inca ma miram ca colaboratorii de la consulatul Italiei ne trateaza ca pe niste nimicuri, dar dupa asa noutati mi-am zis asa ne trebuie, o facem cu mana noastra.
La urmatoarele alegeri prezidentiale (corectez: parlamentale) sigur merg, o sa fie de folos sau nu v-om vedea.

Atitia moldoveni se gramadesc la consulatul Italiei si tare multi din ei primesc viza de munca si actele necesare de reintregirea familiei, adica cei ce sint in Italia isi chiama copiii la ei (noua generatie) si doar mai sint moldoveni care pleaca in Spania, Portugalia, daca in fiecare zi se fac cozi de 150 oameni la consulate pentru plecare in Europa atunci in Moldova in citiva ani nu mai ramine nimeni. Cu ce ramane tara asta? Cu batrinii care tot au sa mai viseze zilele de altadata?

Ma tem ca la urmatoarele alegeri 2009 nu v-or mai fi in tara atitia tineri necesari pentru a vota o conducere corecta.

0


Вы здесь » ProSucces » Viitorul. Ce vreau sa devin » Politica?